Tensionet në Veri të Kosovës/ Stoltenberg mesazh të prerë: Beogradi dhe Prishtina të dialogojnë. Forcat tona janë vigjilente

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka reaguar në lidhje me përplasjet dhe tensionet që kanë përfshirë Veriun e Kosovës.

Stoltenberg ka dhënë një mesazh të qartë për të dyja palët, që të përmbahen dhe të ndalojnë përshkallëzimin e veprimeve. Ndër të tjera ai ka shtuar se vendet duhet të ulin tensionet dhe të jenë të gatshëm të dialogojnë.

“Forcat tona janë gati, vigjilente. NATO dhe BE po bashkëpunojnë ngushtë”, ka thënë më tej Stoltenberg.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *