Tensionet në Veri, paralajmëron kryeministrja serbe: Jemi në prag të një konflikti të armatosur për shkak të lëvizjeve të Prishtinës

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç në seancën Kombëtare në Parlamentin e Serbisë foli për tensionet në Veri.

Ajo ka deklaruar se do të bëjnë gjithçka për të ruajtur paqen, ndërsa shtoi se ndodhen në prag të një konflikti të armatosur për shkak të lëvizjeve të njëanshme të Prishtinës.

“Ne jemi në prag të një konflikti të armatosur për shkak të lëvizjeve të njëanshme të Prishtinës. Ne duhet ta ruajmë paqen së bashku”, tha Brnabić.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *