Sport

Eliminimi i Portugalisë, reagon motra e 5-herë fituesit të “Topit të Artë”: Një tufë minjsh kundër Ronaldos

Tepër e ashpër ka qenë motra e madhe e Kristiano Ronaldos, Katja Aveiro, pas eliminimit të Portugalisë nga kampionati botëror në Katar. Duke komentuar për dështimin e luzitanëve, ajo ka lëshuar një mesazh të fortë kundër kritikëve të Ronaldos, por dhe një pjese të skuadrës. Ajo nuk ka folur me emra, por mesazhi ka qenë …

Eliminimi i Portugalisë, reagon motra e 5-herë fituesit të “Topit të Artë”: Një tufë minjsh kundër Ronaldos Read More »

I theu rekordin Ronaldos, reagon “njeriu raketë”: E dija që do të kalonim Spanjën e Portugalinë

Jusef En-Nesiri ka marrë statusin e një heroi në Marok pas golit vendimtar që eliminoi Portugalinë në çerekfinalet e Kupës së Botës. Sulmuesi i Seviljes theu disa rekorde për kombëtaren që ka marrë statusin e Hirushes në këtë Botëror çudirash në Katar. 25-vjeçari u bë shënuesi më i mirë i Marokut në Kupën e Botës …

I theu rekordin Ronaldos, reagon “njeriu raketë”: E dija që do të kalonim Spanjën e Portugalinë Read More »