Serbia përgatitet për luftë? Vuçiç sjell artilerinë 2 km larg pikës kufitare me Kosovën(FOTO)

Serbia është duke dërguar artilerinë e rëndë në Rudnicë, dy kilometra para Jarinjës, duke përfshirë gjashtë topa me rreze të gjatë veprimi të Ushtrisë Serbe.

Lajmi është bërë i ditur nga mediat serbe, të cilat kanë raportuar se pjesë e dislokimit janë edhe një numër policësh ushtarakë të cilët janë pozicionuar në zonë.

Lajmi vjen në një kohë kur presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka urdhëruar dje shefin e shtabit të përgjithshëm të ushtrisë së Serbisë, Milan Mojsiloviç, që të shkojë në Rashkë, në kufi me Kosovën, ndërsa sot u bë me dije se është urdhëruar edhe shtimi i Forcave të Armatosura.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *