Serbët protestojnë pas plagosjes së dy personave, bllokojnë rrugën Prevallë-Shtërpcë dhe kërkojnë prani më të madhe të KFOR-it

Serbët kanë bllokuar rrugët në Shtërpcë pas incidentit ku të plagosur mbetën një 11-vjeçar dhe një 21-vjeçar.

Banorët serbë në Shtërpcë po protestojnë dhe po kërkojnë prani më të madhe të KFOR-it. Serbët po ashtu po kërkojnë siguri që sulme të tilla të mos përsëriten.

Kërkesën e tyre ata e kanë përkthyer edhe me shpërthim zjarresh në rrugë.
Në shenjë reagimi, ata kanë dalë rrugëve duke bllokuar lëvizjen në rrugën Prevallë–Shtërpcë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *