“Propozimi i BE-së, faktor kyç për stabilitetin në rajon”, Meta: Prishtina, hapa pozitivë për normalizimin e marrëdhënieve me Beogradin

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta, ka përshëndetur hapat pozitivë për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Meta ka vlerësuar gjithashtu kryeministrin Albin Kurti për kontributin e tij për paqe e qëndrueshme dhe marrëdhënien e mirë me fqinjët.

Statusi:

2 Një lajm shumë i mirë nga Prishtina për hapat pozitivë drejt njohjes reciproke dhe normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Unë përshëndes PM

@albinkurti udhëheqje që kontribuon për paqe të qëndrueshme dhe marrëdhënie të mira me fqinjët.

Propozimi i BE-së, një faktor kyç për stabilitetin dhe të ardhmen evropiane të rajonit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *