Presidenti gjerman dhe francez Kosova feston nesër 15 vite pavarësi, Schoz letër urimi Vjosa Osmanit: Dialogu Kosovë-Serbi, thelbësoretër Osmanit: Dialogu Kosovë-Serbi është thelbësore, të dyja vendet duhet të…

Në kuadër të 15 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, lideri gjerman Olaf Cholz dhe kreu i Francës, Emannuel Macron i kanë dërguar një letër presidentes kosovare Vjosa Osmani.

Në letër thuhet se Kosova dhe Serbia duhet të angazhohen plotësisht dhe se dialogu mes tyre është thelbësor.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *