Presidenti Erdogan: Turqia s’i ka ndalur përpjekjet për të normalizuar marrëdhëniet mes Beogradit dhe Prishtinës

Presidenti turk, Rexhep Tayip Erdogan ka folur për tensionet mes Serbisë dhe Kosovës.

Ai ka theksuar se Turqia nuk i ka ndalur përpjekjet e saj për të ulur tensionet dhe normalizuar marrëdhëniet mes dy vendeve.

“Ne vazhduam përpjekjet tona për të zgjidhur bllokimin politik në Bosnjë e Hercegovinë dhe për të lehtësuar tensionet në marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, tha Erdogan.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *