Më shumë se dy orë diskutim me Kurtin, Lajçak: Takim i gjatë e i hapur, por jo i lehtë

Ka përfunduar pas dy orësh takimi i kryeministrit Albin Kurti me pesë emisarët special për dialogun Kosovë-Serbi.

Ndërmjetësi i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak pas takimit me Kurtin në një deklaratë për media tha se takimi ishte i gjatë dhe jo i lehtë.

“Ne jemi këtu me një delegacion të fuqishëm…. që është sinjal se ne jemi të zotuar për një normalizim të raporteve Kosovë-Serbi… Takimi ishte më shumë se dy orë, i gjatë, i hapur por jo i lehtë”, tha Lajçak para mediave.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *