“Kosova pranon propozimin franko-gjerman”, Kurti pas takimit me Laçak: Bazë e mirë për diskutimet e mëtejshme

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se Kosova e pranon propozimin e BE-së për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë.

Në një postim në Twitter pas takimit me të dërguarin e posaçëm të BE në lidhje me dialogun Prishtinë- Beograd, tha se propozimi konsiderohet si një bbazë të mirë për diskutime të mëtejshme dhe një platformë solide për të ecur përpara.

“Shkëmbim i mirë me të dërguarin special të BE-së Miroslav Lajçak gjatë një drekë pune në Prishtinë. Ne e pranojmë propozimin e BE-së për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe e konsiderojmë atë një bazë të mirë për diskutime të mëtejshme dhe një platformë solide për të ecur përpara”, ka shkruar Kurti.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *