Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese deklaratë të fortë: Idenë e ndarjes së Kosovës s’e ka sjellë Hashim Thaçi, por Edi Rama

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, në një intervistë për mediat në Kosovë ka  thënë se ideja e ndarjes së Kosovës nuk ka qenë e ish-presidentit Hashim Thaçit. Ai akuzon kryeministrin Edi Rama.

“Idenë e ndarjes së Kosovës nuk e ka sjellë Hashim Thaçi, por Edi Rama”, ka thënë Hasani.

Po ashtu ai është shprehur se ideja ka pasur qëllim edhe për të delegjitimuar Hashim Thaçi.

“Unë kam besuar edhe sot besoj që ajo ide ka pas delegjitimin e Hashim Thaçit që kur të shkon në Speciale mos i dhimbset askujt”, ka deklaruar më tej ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *