Gjermania, ende pa rezultate hetimi mbi sabotimin e gazsjellësit Nord Stream

Qeveria gjermane tha të martën se kishte marrë shënim një raportim të gazetës amerikane New York Times, që thotë se agjencitë amerikane të zbulimit sugjerojnë se një grup pro-ukrainas kreu sulmin ndaj gazsjellësit Nord Stream vitin e kaluar. Hetimi gjerman ende nuk ka nxjerrë përfundime. Suedia, Danimarka dhe Gjermania informuan pak ditë më parë Këshillin