Flet xhaxhai i të riut që u vra në Prizren: Tre djemtë hynë në Shqipëri me nipin e vdekur, nuk i ndali askush, u qëlluan pasi ikën nga “Cobra City”

Besim Cengu, xhaxhai i Visart Cengut, 31-vjeçarit të vrarë në Prizren, ka thënë se nipi i tij dhe dy shokët e tij, po iknin pas zënkës në lokalin “Cobra City”, kur sipas tij, janë qëlluar nga pronari i lokalit. Pas tragjedisë, tre djemtë që ishin qëlluar, kanë ikur drejt Shqipërisë dhe nuk ishin ndalur as në kufi. Visart Cengu ishte i vdekur kur ata kishin mbërritur në Shqipëri, ka thënë ai.

Ai ka thënë se që të tre djemtë shqiptarë nga Kukësi ishin mërgimtarë, që kishin shkuar për ta vizituar për qejf Prizrenin. Ai ka thënë se darkën, që të tre, nuk e kishin ngrënë në lokalin ku ndodhi gjithçka.

“Ata tre djem kanë shkuar në Prizren për të konsumuar një darkë për qejf. Kanë qenë paqësor, edhe në kontrollin e veturës, nuk është gjetur as edhe gjysmë fisheku. Djemtë tanë nuk kanë konsumuar bukë aty, kanë ngrënë diku tjetër”, ka thënë ai në Pressing të T7.

“Aty janë kthy me pi nga një pije, dhe aty ka nis konflikti. Kanë djemtë kanë hipur në makinë, pas ngatërresës brenda, dhe sapo janë nisur janë qëlluar. Këta kanë qenë jo në ofensivë, por në defansivë, kanë qenë duke ikur”, ka thënë më tej Cengu, duke e quajtur të dyshuarin Dibran Hoxhaj “një kapadai gjysmë-oriental. Është qëllu nga personi që e menaxhon gjithë atë lokal, pra është pronari”, ka thënë ai.

Cengu ka thënë se kur të tre djemtë e kishin kaluar kufirin Kosovë-Shqipëri, nuk ishin ndalur nga askush dhe se Visarti tashmë kishte vdekur në makinë, si pasojë e plagëve nga arma e zjarrit.

“E dyta punës si kanë ardhur… ata nuk janë ndaluar, nuk e kanë ditur se aty e kanë pasur njeriun e vrarë. Nuk ka pasur as lëvizjes, as zhurmë. Ju mund të thoni se si janë futur në doganë, por nuk e di unë, nuk jam prokuror”, ka vazhduar Cengu.

“Ata kanë pasur frikë se do të jenë të vdekur. Kjo është skandaloze, ata pasi kanë ikur janë qëlluar. Nuk kanë pasur asnjë lloj faji”, ka thënë ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *