Eliminimi i Portugalisë, reagon motra e 5-herë fituesit të “Topit të Artë”: Një tufë minjsh kundër Ronaldos


Tepër e ashpër ka qenë motra e madhe e Kristiano Ronaldos, Katja Aveiro, pas eliminimit të Portugalisë nga kampionati botëror në Katar.

ronaldo elma

Duke komentuar për dështimin e luzitanëve, ajo ka lëshuar një mesazh të fortë kundër kritikëve të Ronaldos, por dhe një pjese të skuadrës. Ajo nuk ka folur me emra, por mesazhi ka qenë i qartë.

“Jemi eliminuar nga kampionati botëror kur një grup minjsh e festoi fitoren kundër Zvicrës si të ishte një fitore kundër Ronaldos. Unë di të them se kombëtarja është ndryshe nga klubet. Kombëtarja është vendi yt, atë çfarë përfaqëson. Për fat të keq, në Portugali nuk e kanë mësuar ende një gjë të tillë”, ka shkruar ajo.

© Panorama.al

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *