LIFE

Grenell reagon pas tensioneve në veri: Lirojeni menjëherë Hashim Thaçin nga Haga

Ish-i dërguari i posaçëm për dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, Richard Grenell, ka kërkuar që të hiqen barrikadat në veri të Mitrovicës. Në një postim në Twitter, Grenell po ashtu iu ka bërë thirrje evropianëve të ndryshojnë strategjinë e tyre. Ndërkohë, ka kërkuar lirimin e ish-presidentit Hashim Thaçi nga Haga. Postimi i plotëAlbin Kurti duhet …

Grenell reagon pas tensioneve në veri: Lirojeni menjëherë Hashim Thaçin nga Haga Read More »

Veriu i Kosovës ende i bllokuar/ Shkollat ​​mbyllen, çfarë ndodhi pas të shtënave dhe shpërthimit në Rudar

Serbët që protestojnë kundër arrestimit të ish-policit Dejan Pantic janë ende në barrikada. Veriu i Kosovës është ende i bllokuar nga qytetarët serbë. Kalimi në vendkalimin Bërnjak dhe Jarinje nuk është i mundur as në këmbë. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, u bëri thirrje serbëve në veri të Kosovës që të jenë të qetë dhe …

Veriu i Kosovës ende i bllokuar/ Shkollat ​​mbyllen, çfarë ndodhi pas të shtënave dhe shpërthimit në Rudar Read More »